ما در این مقاله به معرفی انواع وب سایت از جمله وب سایت داینامیک و وب سایت استاتیک می پردازیم.

وبسایت ایستا ( استاتیک ) چیست؟

سایت استاتیک به سایتی گفته می شود که صفحات آن به صورت ثابت می باشد ،به عبارت دیگر هر صفحه از سایت استاتیک شامل کدهای Html می باشد که محتوای ثابتی را برای همه بازدید کنندگان به نمایش می گذارد.
سایت های استاتیک ساده ترین نوع سایت بوده و طراحی و پیاده سازی آنها بسیار راحت و آسان می باشد. وب سایت ایستا نیازی به برنامه نویسی و طراحی دیتابیس ( پایگاه داده ) ندارد ،این نوع سایت ها با کد نویسی Html  وارسال کدها به وب سرور به وجود می آیند.
تا زمانی که صفحات وب ایستا شامل کدهای ثابت می باشد محتوای آنها هرگز تغییر نخواهد کرد مگر اینکه مالک وب سایت اقدام به تغییر آنها بکند. امروزه وب سایت های ایستا دیگر منسوخ شده اند و کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

وب سایت داینامیک ( پویا ) چیست ؟

وب سایت پویا بر خلاف سایت ایستا شامل اطلاعاتی می باشد که بسته به نوع بازدید کننده ،ساعتی که بازدی کننده به سایت مراجعه می کند ،منطقه زمانی ،زبان ملی آن شخص و فاکتور های دیگر محتوای آن تغییر می کند.
به عنوان مثال وب سایت Computer Hope  یک سایت دانامیک است که محتوای آن روزانه به صورت خودکار تغییر می کند.

در سایت های داینامیک دیگر نگران تغییر محتوای داخل سایت نباشید زیرا در این نوع وب سایت ها امکان این وجود دارد که هر کسی در هر جایی بدون نیاز به کد نویسی بتواند محتوای داخل سایت را تغییر دهد ، این نوع سایت ها معمولا بسته به نوع نیاز طراح سایت دارای پنل مدیریتی می باشند که هم کاربران و هم صاحبان سایت می توانند با ورود به قسمت پنل مخصوص خود محتوای سایت را تغییر دهند.

منبع :

https://www.computerhope.com/jargon/d/dynasite.htm

https://www.quora.com/What-is-a-static-website

امروزه همه کسب و کار ها ،سازمان ها ،ادارات و … نیازمند یک وب سایت می باشند ، سایت داینامیک ( پویا ) با توجه به امکاناتی که در اختیار افراد قرار می دهد گزینه مناسبی برای شما و کسب و کارتان می باشد ،
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه توسعه دیجیتال ریکان تماس بگیرید.

Recommended Posts


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *